Menu Zamknij

Plenerowa wystawa fotografii Elżbiety Dzikowskiej pt. „Dzieci Świata” w Aleksandrowie Kujawskim!

Już za kilka dni dzieci z Aleksandrowa Kujawskiego i okolic będą mogły zaprzyjaźnić się ze swoimi rówieśnikami z różnych stron świata oglądając plenerową wystawę fotografii naszej cenionej podróżniczki – Elżbiety Dzikowskiej, przemierzającej już od wielu lat kontynenty, znanej wszystkim widzom m.in. z legendarnego programu „Pieprz i Wanilia” realizowanego dla TVP wraz z Tonym Halikiem.

Dzieci Świata to kolejna wystawa po „Uśmiechu Świata” przepełniona, różnorodnością kulturową, empatią, uśmiechem, a także z niezwykłą wnikliwością prezentująca dolę i niedolę najmłodszych mieszkańców naszego globu, a przede wszystkim tych z Azji, Afryki czy Ameryki Łacińskiej. Jak pisze autorka w albumie „Dzieci w fotografii Elżbiety Dzikowskiej”: „Tam się dzieci rodzi najwięcej, tam ich los jest najtrudniejszy, ale tak samo jak w Polsce kochają swe dzieci tamtejsi rodzice, tak samo pragną by ich przyszłość była lepsza. Chciałabym, aby (…) polskie dzieci zaprzyjaźniły się z przedstawionymi na moich fotografiach rówieśnikami”.

Dzieci na fotografiach Elżbiety Dzikowskiej najczęściej żyją w biedzie, bez możliwości nauki, od najmłodszych lat pracują, aby wspomóc rodziców, opiekują się młodszym rodzeństwem, niejednokrotnie głodują. Pomimo wielu trosk i przeciwności losu starają się znaleźć czas na zabawę i dzielą się z nami tym, co mają najcenniejsze – uśmiechem, który jest najkrótszą drogą do serca.

Wystawa została objęta honorowym patronatem UNICEF Polska, Pana Piotra Całbeckiego – Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Pana Arkadiusza Gralaka – Burmistrza Aleksandrowa Kujawskiego.

Partnerami organizacji wystawy są: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Gmina Miejska Aleksandrów Kujawski, Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Danilewicz Zielińskiej w Aleksandrowie Kujawskim, Miejskie Centrum Kultury im. Mariana Szafrańskiego w Aleksandrowie Kujawskim, Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Inauguracja wystawy – 6 października, Park im. Jana Pawła II. Wystawę będzie można oglądać do 27 października 2021 r.

Wystawie towarzyszy konkurs plastyczny: „Mój przyjaciel z dalekiego świata” skierowany do dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Regulamin konkursu dostępny pod adresem: https://aleksandrowkujawski.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=6&artykul=5552&akcja=artykul

Zmień rozmiar
Zmień kontrast