Menu Zamknij

Spotkanie z podróżnikiem

Zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem. Już we wtorek 4 października naszym gościem będzie Robert Gondek – podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki, który odwiedził 20 afrykańskich państw. Spotkanie odbędzie się o godzinie 17:00 w czytelni.

„W październiku 2013 roku Robert Gondek odwiedził Malawi. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że celem podróży były góry Mafinga i zdobycie najwyższej góry Zambii.
Jak się okazało, nie lada wyzwaniem było samo jej znalezienie.
Sprawa skomplikowała się jeszcze bardziej, gdy na miesiąc przed podróżą zmieniono przebieg granicy pomiędzy Zambią i Malawi i jeszcze przez wiele miesięcy trudno było uzyskać informacje o jej przebiegu i umiejscowieniu góry.
Kilkanaście dni pobytu w Malawi to również czas spędzony nad jeziorem Nyasa/Malawi w niewielkich rybackich wioseczkach i Parku Narodowym Lake Malawi oraz zdobycie najwyższego szczytu Malawi.
Kilka lat po powrocie z Malawi Robert znów wybrał się w ten rejon Afryki. Odwiedził Zimbabwe.
Tym razem zaczął od zdobycia najwyższej góry Mozambiku.
Wszedł również na najwyższy punkt w Zimbabwe, a później zobaczył to, z czego słynie Zimbabwe: zwierzęta i wodospady.
W Parku Narodowym Mana Pools tropił likaony i lwy, obserwował słonie przechadzające się kilka metrów dalej, a nocami od lwów dzieliła go zaledwie cienka namiotowa moskitiera.
W pobliżu wodospadów Wiktorii latał helikopterem, uprawiał rafting na rzece Zambezi na jednej z najtrudniejszych tras świata i latał na linie zawieszony ponad 100 metrów nad rzeką”.


Robert Gondek:
Podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki. Odwiedził 20 afrykańskich państw.
Za konsekwentną realizację projektu „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, mającego na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju otrzymał wyróżnienia w kategorii WYCZYN ROKU 2016 podczas Kolosów w Gdyni, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce.
Autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu.
Swoje teksty publikował w magazynach National Geographic Traveler, Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All Inclusive.
Autor książki/albumu fotograficznego pod tytułem „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, a także ebooka podróżniczego „Poradnik przed podróżą do Afryki – Tanzania, Kenia”.
Organizuje wyprawy na afrykański kontynent i uczy się języka Suahili.
A prywatnie jest tatą małego Mateuszka, który ma już za sobą pierwszą podróż do Afryki.

Strony internetowe autora pokazu:
https://szczytyafryki.pl
https://facebook.com/SzczytyAfryki
https://instagram.com/SzczytyAfryki

UWAGA!
Po spotkaniu zapraszamy również na stoisko, na którym będzie można nabyć:
– książkę/album fotograficzny poświęcony Afryce mojego autorstwa (cena: 35 zł): https://www.szczytyafryki.pl/sklep/produkt/ksiazka-w-drodze-na-najwyzsze-szczyty-afryki/ ,
– ebook podróżniczy mojego autorstwa „Poradnik przed podróżą do Afryki – Tanzania, Kenia” (cena: 19 zł): https://www.szczytyafryki.pl/sklep/produkt/poradnik-przed-podroza-do-afryki-tanzania-kenia/,
– małe zdjęcia w formacie pocztówkowymi mojego autorstwa (cena: 2 zł): https://www.szczytyafryki.pl/sklep/kategoria-produktu/zdjecia-z-afryki/ ,
– t-shirty z motywami afrykańskimi (flagi, zwierzęta) dla dzieci i dorosłych (cena: 40 – 45 zł): https://www.szczytyafryki.pl/sklep/kategoria-produktu/koszulki-dla-dzieci-ze-zdjeciami-zwierzat-z-afryki/ ,
– oryginalne wyroby afrykańskie (drewniane miseczki, słoniki, bransoletki i rzeźby) z mojego afrykańskiego sklepu internetowego: https://www.szczytyafryki.pl/sklep/
Na wszystkie materiały istnieje możliwość wystawienia faktury VAT.

Zmień rozmiar
Zmień kontrast