Menu Zamknij

„Ferie w bibliotece” – podsumowanie

W czasie ferii zimowych zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Aleksandrowie Kujawskim nikt nie mógł narzekać na nudę. W ciągu pięciu dni dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w różnorodnych zajęciach i atrakcjach. Pierwszego dnia miały możliwość zapoznać się z programem graficznym Canva, stworzyć kolorowy plan lekcji według własnego projektu, a wydruk zabrać do domu. Uczestnicy zaznajomili się z podstawami programowania dzięki zabawie robotami Photon. Ćwiczenia wyobraźni zapewniła gra w Story Cubes. Wszystkie zajęcia przeplatane były zabawami integracyjnymi. Na pamiątkę każdy mógł zrobić sobie zdjęcie w zimowej fotobudce.

Następnego dnia uczestnicy zajęć wzięli udział w zabawach ruchowych i zagrali w gry planszowe. Największą popularnością cieszyła się zabawa „Sałatka owocowa”, choć nie zabrakło też pasjonatów gier planszowych czy karcianych. „Planszówki” to wspaniały sposób nie tylko na spędzenie wolnego czasu, ale także na rozwijanie różnorodnych umiejętności takich jak: planowanie, cierpliwość i skupienie.

Trzeciego dnia emocji dostarczył dzieciom udział w bibliotecznych Escape Roomach. Wspólne rozwiązywanie zagadek i wykonywanie zadań było nie tylko świetną zabawą, ale też uczyło pracy i komunikacji w zespole.

Kolejny dzień upłynął na projekcji filmu, ale niewątpliwie największą atrakcją był popcorn i wata cukrowa.

Ostatniego dnia uczestnicy wzięli udział w zajęciach rękodzielniczych, które przeprowadziła pani Ania Idzikowska. Podczas pierwszej części zajęć wykonali figurki z modeliny, które następnie zostały wypalone w celu ich utrwalenia. Następnie pani Ania zdradziła sekret swojej techniki, dzięki czemu wszyscy mogli spróbować swoich sił i stworzyć własne dzieło za pomocą żelopisów.

Wydarzenie objęte zostało patronatem Młodzieżowej Rady Miejskiej Aleksandrowa Kujawskiego.

Zmień rozmiar
Zmień kontrast