Rozstrzygnięcie konkursu „Bez książki nie jadę!”

Konkurs miał na celu zainteresowanie fotografią i czytaniem jako formą spędzania wolnego czasu. Literatura ma zdolność angażowania, inspirowania innych dziedzin sztuki oraz wzbudzania emocji u odbiorców. W każdym zdjęciu, które otrzymaliśmy kryje się nutka pasji i na pewno wiąże się z nimi wiele przyjemnych, wakacyjnych wspomnień.

W dniu 9 września 2022 r. zebrała się Komisja powołana do rozstrzygnięcia Konkursu Fotograficznego „Bez książki nie jadę”, na który do dnia 31 sierpnia 2022 r. wpłynęło 25 zgłoszeń.

Oceny prac dokonała Komisja Konkursowa w składzie:

1. Aneta Thiede – (przewodnicząca komisji) inspektor ds. komunikacji i polityki społecznej,
  2. Kacper Wieczorkowski – Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej,
  3. Weronika Koźmińska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Danilewicz Zielińskiej w Aleksandrowie Kujawskim.

Komisja po zweryfikowaniu zgłoszonych prac pod względem formalnym, na podstawie Regulaminu Konkursowego, poddała artystycznej i merytorycznej ocenie wszystkie fotografie, które nadesłane zostały w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzież i dorośli.

Spośród nadesłanych zdjęć Komisja wybrała laureatów konkursu:

W kategorii dzieci:

3.  miejsce Jakub Mroziński „Wszyscy lubimy czytać :)”

2. miejsce ex aequo Iga Tkacz „Bo czytać można wszędzie…” oraz Julia Tkacz „Książka, przyjaciel i ja”

1. miejsce Dominik Kozakiewicz „Książka i plaża”

W kategorii młodzież:

2. miejsce Norbert Gołębiewski „Triumf z 1331”

1. miejsce Martyna Mrozińska „Kaszuby 2022 r.”

W kategorii dorośli:

3. miejsce Katarzyna Ziemniak „Zabujana”

2. miejsce Katarzyna Świeczkowska „Książka & Lustro”

1. miejsce Dorota Błaszak „Dzisiaj tonę… w lekturze”

Dodatkowo Spółdzielnia Mieszkaniowa w Aleksandrowie Kujawskim postanowiła zasponsorować Nagrodę Specjalną dla pana Tadeusza Adamca.

Konkurs objęty został patronatem Młodzieżowej Rady Miejskiej Aleksandrowa Kujawskiego.

Prace laureatów można obejrzeć na wystawie w Miejskiej Bibliotece Publicznej do końca października.

Dziękujemy za udział w konkursie i podjęcie wyzwania.

Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w naszych przyszłych konkursach.

Zmień rozmiar
Zmień kontrast